Hostal Nahuel Ray
Det bekväma hotellet Hostal Nahuel Ray Pucón, som ligger inom 4 km från Plaza de Armas de Pucon, har Wi Fi i allmänna utrymmen och en parkering. Centrala Pucón ligger inom 3 km och Salto del Claro Park ligger ungefär 10 minuters bilresa bort.
Det tar dig 5 minuter med bil till Pucon flygplats. Gästerna kan nå Pucóns centrum inom 30 minuters promenad. Inom 4,1 km från Hostal Nahuel Ray i Pucón hittar gästerna Playa Pucon.
Det finns uteplats i vart och ett av de allergivänliga rummen.
- Lokala sevärdheter
- Laguna Quillelhue4,1 km
- Mama's & Tapas4,2 km
- Bosque Aventura4,2 km
- Templo Jesus de Nasareth4 km
- Seeking South3,9 km
- Laguna Llancalil3,3 km
- Canyoning Pucon3,6 km
- Monasterio Santa Clara de Pucon4,2 km
- Monasterio Santa Clara3 km
- Flygplatser
- Pucon Flygplats1,7 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
På rummet
- Uteplats
- Barnsängar
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Hostal Nahuel Ray?
Det tar 30 minuter till fots att komma från hotellet Hostal Nahuel Ray till centrum. - ✈
Hur långt är Pucon från hotellet Hostal Nahuel Ray?
Mellan Pucon flygplats och hotellet Hostal Nahuel Ray är det 5 km. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av hotellet Hostal Nahuel Ray?
Hotellet Hostal Nahuel Ray erbjuder gästerna parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Hostal Nahuel Ray?
Gästerna på hotellet Hostal Nahuel Ray måste checka ut vid 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta hotell?
Det genomsnittliga priset för ett rum i detta hotell är 47$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal.